Naujienos

Kultūros centras vasarą organizavo vaikų dienos užimtumą

Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras šią vasarą vykdė nemažai projektų, skirtų vaikų vasaros užimtumui, socializacijai ir sveikatingumui.

Pirmosiomis šių metų liepos mėnesio dienomis Akmenės kultūros namai įgyvendino Akmenės rajono savivaldybės vaikų socializacijos (vasaros užimtumo) programos projektą „Vaikų iniciatyvumo ir kūrybiškumo skatinimas interpretuojant Akmenės krašto rašytojos Lazdynų Pelėdos kūrybą“.

Dienos stovyklos dalyviai visą savaitę rinkosi į kultūros namus, kur improvizavo, smagiai žaidė, kūrė personažus, mokėsi orientacijos, balso ir fantazijos lavinimo, komandinio darbo paslapčių. Kartu su projekto vadove režisiere R. Butnoriene aplankė Ventos regioninio parko direkciją,  Lazdynų Pelėdos muziejų.

Panašiu metu kitose Akmenės rajono vietose vykdytas jungtinis Papilės, Ventos ir Kruopių kultūros namų vaikų ir jaunimo sveikatingumo programos projektas „Išmok gyventi sveikai, jaustis gerai“. Savaitę trukusios dienos stovyklos metu vaikai aktyviai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse ir kituose užsėmimuose. Stovyklos dalyviai lankėsi Papilės sporto klube „Grizliai“, kurio vadovai R. ir V. Songailos maloniai sutiko supažindinti vaikus su sporto inventoriumi, papasakoti apie treniruotes, aktyvų gyvenimo būdą. Tradiciškai daug laiko praleista S. Daukanto stadione, Jurakalnyje. Įvairias sportines estafetes vedė kūno kultūros mokytojai B. ir R. Dauniai. Smagiai prabėgo susitikimas su jaunaisiais Šaulių sąjungos nariais.

Ventoje stovykla įgavo kitokį braižą. Daug dėmesio skirta sportiniams šokiams. Ventos kultūros namų choreografas M. Miškauskas mokė vaikus taisyklingų mankštos, kūno padėties, kvėpavimo bei laikysenos pratimų. Šokis ne tik padeda ugdyti muzikalumą, bet ir stiprina judesių koordinaciją, ritminę klausą. Plastiški judesiai, taisyklinga laikysena ritmiškumas ir muzikalumas – bene didžiausi šokio privalumai, todėl nebuvo sunku pastebėti didelį vaikų susidomėjimą meną ir sportą sujungiančiu šokiu. Smagiai prabėgo orientacinės varžybos, neišdildomų įspūdžių dieną pripildė apsilankymas Ventos regioniniame parke.

Galiausiai stovykla persikėlė į Kruopius. Lietui kiek pakoregavus planus, numatytos veiklos persikėlė į Kruopių kultūros namus. Greta įdomių žaidimų stovyklos dalyviai sužinojo daugiau apie pasaulio gyduolę Ann Wigmore, kilusią iš Kruopių apylinkių. Verta prisiminti, kad ši Kruopiuose amžinojo poilsio atgulusi moteris geriausiai žinoma dėl želmenų sulčių pritaikymo žmonių mitybai ir sveikatos gerinimui. Po šio įdomaus pasakojimo stovyklos dalyviai drauge su vadovais gamino sveikuoliškus kokteilius, žiūrėjo Kruopių kultūros namų dramos būrelio spektaklį „Kas miške gražiausias“.

Rugpjūčio 5–10 d. Ventos kultūros namai vykdė vaikų socializacijos projektą „Sportiniai šokiai – sveikatai ir poilsiui“. Šios stovyklos metu daugiausia dėmesio skirta sportiniams šokiams: kaip ši veikla gali padėti susirasti draugų, atrasti savo vietą grupėje, bendruomenėje, kultūriniame gyvenime. Dalyviai daug mankštinosi, šoko standartinius bei Lotynų Amerikos šokius drauge su projekto vadovu, Ventos kultūros namų choreografu, M. Miškausku ir Naujosios Akmenės kultūros rūmų choreografe I. Miškauskiene, kartu pietavo bei vakarieniavo, turėjo laisvo laiko užsiimti norima veikla, draugiškiems pašnekesiams.

Daug dėmesio skirta veikloms gryname ore. Antrąją dieną stovyklos dalyvius aplankė Klaipėdos sportinių šokių kolektyvo „Žingsnis“ treneris Š. Šiaučiulis, kuris didžiąją dienos dalį mokė vaikus standartinių bei Lotynos Amerikos šokių metodikos.

Kitą dieną vaikai susitiko su skautais iš Šiaulių, kurie organizavo įvairius „skautiškus“ žaidimus ir kitas veiklas. Stovyklos metu aplankytas ir Vinetų kaimas Klaipėdos rajone. Tądien vaikai susipažino su indėniškais žaidimais, ritualais, daiktais, ragavo indėnišką maistą.

Vaikų stovykla baigėsi grupiniu šokiu (vad. flashmob). 

Džiugu matyti, kad kasmet Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro vykdomos dienos stovyklos sukviečia vis didesnį būrį Akmenės rajono vaikų ir jaunimo, prisideda prie jų vasaros užimtumo ir visapusiško švietimo.    

Trečią kartą skambėjo muzika terasoje!

Paskutinį rugpjūčio ketvirtadienį nuskambėjo 3-asis akustinis gyvos muzikos ir dainų vakaras „Skambėk ir dainuok, terasa!“. Jausmingų dainų ir gyvos muzikos apsuptyje gyvenome  vasaros prisiminimais ir mintimis apie artėjantį spalvotą rudenį. Savo muziką ir dainas mums dovanojo Kęstutis Krencius, Rimantas Kunickas, Alvydas Vaičiakauskas, Stanislovas Altukavičius, Rimantas Gintauskas, duetas „Broliai“ – Aurimas Švažas ir Rimas Brasiūnas, Antanas Staponkus, Vytautas Staponkus, Marija Urbonienė ir Vladas Chotkevičius. Atlikėjus pristatė ir vasaros prisiminimais dalijosi Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro režisierė Viktorija Čapienė. Šis jausmingas akustinis gyvos muzikos ir dainų vakaras „Skambėk ir dainuok, terasa!“ sukvietė daug klausytojų, kurie negailėjo atlikėjams plojimų ir šiltų emocijų.
Dėkojame Mindaugui Brasui už atlikėjams iškeptas gardžias picas. 
Nuotraukų autorius - Marius Survila. 

Valstybės diena su vengrišku akcentu

Liepos 6-ąją  lygiai 21 val. vietos laiku lietuviai visame pasaulyje jau 10-ąjį kartą giedojo „Tautišką giesmę“. Šįsyk Naujosios Akmenės L. Petravičiaus aikštėje susibūrę tautiečiai turėjo galimybę pasigrožėti ne tik lietuvių liaudies šokiais, kuriuos dovanojo Akmenė rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Gaja“ (vad. B. Viktoravičiūtė), bet ir išvysti vengrų kultūros atspindžius tradicinių šokių sūkuryje. Šventėje dalyvavo Vengrijos Pásztó miesto liaudiškų šokių grupė „Muzsla“ (meno vadovas Ágoston László, direktorius Istvan Erdei). Kolektyvas, šių metų tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ programos „Lietuva – brangakmenis pasaulio kultūrų karūnoje“ dalyvis, miestiečius stebino spalvingais kostiumais, charizmatiškais ir vitališkais šokių judesiais, tradicine muzika. Išskirtinai verta paminėti merginų šokį su vyno buteliais ant galvos. Ne ką menkesnį įspūdį paliko ekspresyvus vyrų šokis su lazdomis.
Po pasirodymo, 21 val. sugiedojus Tautišką giesmę, Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas svečiams iš Vengrijos įteikė atminimo dovanėlę ir drauge su Kultūros centro šokėjais pakvietė pasimokyti lietuvių liaudies šokių žingsnelių.
Šventę vedė ir eilėmis papuošė Andromeda Makselienė, dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardos pareigūnai. 

Vainikuoti Jonai ir Janinos

Naujosios Akmenės „Rasos prūdelio“ prieigose, gamtos apsuptyje, birželio 23 d. nuaidėjo tradicinė Joninių šventė. Renginio vedėja Janina – Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro režisierė Viktorija Čapienė – kvietė visus drauge šokti, dūkti, dainuoti ir dalyvauti smagiose rungtyse.

Muzikinę programą dovanojo Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universiteto kolektyvai, muzikos mokyklos tradicinių kanklių ansamblis (vad. L. Rimkuvienė), Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro meno mėgėjai, vaikinų duetas iš Vilniaus „Pop du“, laukiančius aušros šokdino Saimonas Vištartas.

Koncerto metu pinti ąžuolo vainikai užkabinti miesto Jonams ir Janinoms, o mergaičių nupinti gėlių vainikėliai tradiciškai plukdyti tvenkinyje. Renginio pabaigoje suliepsnojo didelis laužas, vyko Joninių burtai. 

„Atminties tekstai“ skaityti Gedulo ir vilties dieną

Vėlyvą birželio 14-osios vakarą Naujosios Akmenės Šv. Dvasios Atsiuntimo bažnyčioje vyko poezijos ir muzikos vakaras „Atminties tekstai“, skirtas Gedulo ir vilties dienai paminėti. Nutilus miesto garsams ir vakaro prietemai apgaubus bažnyčią, prisiminėme skaudžią mūsų tautos praeitį, išdraskiusią ištisas šeimas, sugriovusią žmonių likimus. Tik būdas prisiminti šią patirtį pasirinktas netradicinis. Aktyvūs Naujosios Akmenės miesto bendruomenės nariai skaitė gražiausias poetų eiles, savo kūrybos eilutes, skirtas Lietuvai, mūsų kraštui. Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras džiaugiasi į renginį atėjusių žmonių gausa ir galimybe minėtinas datas prisiminti kitaip, pabūti tyloje ir ramybėje, įsiklausant į mūsų poetų žodžius. Nuoširdžiai dėkojame renginyje eiles skaičiusiems Akmenės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui, rašytojui Dariui Rekiui, šio skyriaus specialistei Andromedai Makselienei, Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universiteto atstovei, pedagogei Aldonai Kriaučiūnienei, gydytojui, rašytojui Leonardui Pukinui, Savivaldybės viešosios bibliotekos direktorei Zitai Sinkevičienei ir jos pavaduotojai Dalei Taraškevičiūtei.  Už šiltą priėmimą dėkojame klebonui Olijandui Jurevičiui bei  renginį šiltomis melodijomis nuspalvinusiam dainų autoriui ir atlikėjui  Kęstučiui Krenciui. Organizatoriai tikisi, kad šis poezijos vakaras taps gražia tradicija minint Gedulo ir vilties dieną. 

Ankstesnis 1 2 3 ... 5 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas
X