Naujienos

Paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Nepriklausomybės akto pasirašymo diena, Vasario 16-oji, Naujojoje Akmenėje paminėta šv. Mišiomis ir šventiniu koncertu. Mišiose dalyvavo ir į koncertą atvyko Seimo narys Valius Ąžuolas, Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, kurie pasveikino savo kraštiečius tokia svarbia Lietuvos valstybei proga.

Prisipildžius kultūros rūmų didžiajai salei, pasirodė visi Kultūros centro šokių ir dainų kolektyvai, debiutavo solistės Eitvydė Sasnauskaitė ir Orinta Rakštytė (vadovas Aurimas Švažas) bei naujai suburtas ansamblis „Agava“ (vadovė Jolita Švenienė). Atliktas jungtinis jaunių ir jaunimo kolektyvų šokis „Ryto ratuto“, solistas Aurimas Švažas, apsuptas šokėjų, atliko Eurikos Masytės dainą „Laisvė“, choras „Cementininkas“ (vadovaujamas Žydrūnės Kazlauskaitės) davė toną Lietuvos himnui ir pabaigoje atliko finalinę dainą „Lietuva“.

Po pirmųjų dainų pasipylė šokių pynė. Birutės Viktoravičiūtės vadovaujami kolektyvai – jaunių, jaunimo šokių kolektyvas „Gaja“, vyresniųjų šokėjų kolektyvas „Alsa“, kolektyvas „Bočeliai“, merginų kolektyvas „Rytagonė“ –pasipuošę tautiniais rūbais parodė gražiausius liaudiškus šokius. Tradiciškai dar prieš renginį gimtadienio proga pasveikinta minėtų kolektyvų vadovė B. Viktoravičiūtė. „Gimtadienis vasario 16-ąją – dviguba šventė, kuomet likimo tampi susietas su savo gimtuoju kraštu“, – džiaugėsi meno vadovė.

Tarp šokių pasirodė ir „Bočių“ bendrijos choras „Šarma“, ansamblis „Žalmena“ ir kapela „Akmena“. Koncerto pradžioje, nešini vėliavomis įžygiavo ir prie scenos išsirikiavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų vyrai ir moterys, per paskutinį kūrinį vėl suėję į sceną su plevėsuojančiomis trispalvėmis. Buvo justi pakili, šventinė nuotaika, pasididžiavimas esant lietuviais ir džiaugsmas dėl žydinčios laisvės. Renginį vedė gimnazistai Eimantas Maceikis, Živilė Venckutė, Meda Labunskaitė Ema Asačiovaitė. Eiles deklamavo trimetė Adelė Čapaitė.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie koncerto įgyvendinimo ir atėjusiems paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kartu. Ypatingai dėkojame KASP prisikėlimo apygardos 6 rinktinės 609 kuopai ir jų vadui Tomui Ramoškai už prisidėjimą rengiant minėjimą. 

Atidaryta jungtinė paroda „Fotografija mus subūrė“

Naujosios Akmenės kultūros rūmų parodų salone Akmenės ir Mažeikių krašto fotoklubas „Lokys“ surengė ir atidarė metinę darbų parodą „Fotografija mus subūrė“. Atidarymo metu skambėjo sveikinimai, pagyrimai ir palaikymas vykdant svarbią meninės fotografijos sklaidos Akmenės ir Mažeikių krašte misiją. Renginyje apsilankė ir sveikinimus dalijo Seimo nario padėjėja Judita Žilienė, Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Rekis, Ventos regioninio parko direktorius Nerijus Gudmonas, Plungės ir Rietavo krašto fotoklubo „Žybt“ nariai, draugai, bičiuliai bei kolegos. Kolegas fotografus pasveikino Rygos fotoklubo narys Eduards Kapsa, kurio, su bendražygiais, paroda bus atidaryta kovo mėnesį. Atidaryme fotoklubo „Lokys“ pirmininkas Sigitas Kazlauskas įteikė nario pažymėjimus fotografams, išlikusiems kartu per metus ir aktyviai dalyvavusiems klubo veikloje. Pademonstruotas klubo veiklą atspindintis filmukas su šmaikščiomis, fotografų gyvenimą už kadro parodančiomis nuotraukomis. Tarp kalbų ir sveikinimų skambėjo Marijaus Lopaičio atliekamos satyrinės, linksmos ir kontempliatyvios dainos. Paskutinė daina, „Kaip būtų nuostabu“, atlikta kartu su klubo nariais, kurie išreiškė viltį, kad daina taps klubo himnu.

Fotoklubas įsikūrė prieš metus ir aktyviai kiekvieną mėnesį rengė teminius konkursus. Konkurso metu išrinkta po tris geriausius mėnesio darbus ir taip per metus išrinkti 36 darbai. Konkursų laureatų darbai sudėti į leidinį ir išspausdinti aukštos kokybės spauda (leidinius minkštu ir kietu viršeliu galima rasti parodos ekspozicijoje parodų salone). Parodoje „Fotografija mus subūrė“ eksponuojami 23 fotografų, klubo narių, darbai bei senų fotoaparatų ekspozicija.

Paroda atidaryta vasario 14 d., ekspozicija veiks iki kovo 20 d. 

Kultūros centro šokėjai – „BALTIC AMBER PALANGA 2020“ laureatai

Vasario 8 d. Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro dvi vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvo grupės (jaunių ir merginų „Rytagonė“) sėkmingai pasirodė Palangos sporto arenoje vykusiame Terra Astrum organizuotame respublikiniame šokių konkurse „Baltic Amber Palanga 2020“. Konkursas sukvietė per 1000 įvairių šokio žanrų šokėjų iš visos Lietuvos. Mūsų kolektyvai varžėsi tarp kitų 52 šokių! Mūsiškių atliekami šokiai „Kalvelis“ ir „Levandrėlė“ kompetentingos komisijos verdiktu buvo įvertinti pirmo laipsnio diplomu. Džiaugiamės tokia sėkminga metų pradžia ir linkime kolektyvams dar didesnės sėkmės kituose konkursuose bei festivaliuose! 

Apdovanoti iškiliausi Akmenės krašto kultūros žmonės

Tradicinę, jau šeštąją šventę ,,Po mūzos sparnu“, vykusią sausio 24 d., pradėjo viešnia Ona Kolobovaitė ir Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro choras ,,Cementininkas“. Įkvepiantį sveikinimo žodį tarė Akmenės rajono savivaldybės administracijos direktorė Aromeda Laucienė ir Seimo nario Valiaus Ąžuolo patarėja Judita Žilienė. Vakaro metu buvo įteiktos 7 stiklo statulėlės, žmonėms, kurie 2019 metais buvo pastebėti, įsimintini savo darbais bei kultūrine veikla. Nominacija ,,Širdžių muzikantas“ atiteko Kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų nariui Rimui Brasiūnui. Už puikias  idėjas buvo pastebėta kruopiškė Genutė Apeikienė. Nominacija ,,Fotožvilgsnis į kultūrą“ buvo įteikta Akmenės gyventojui, fotografui Osvaldui Balodžiui. Daug metų dainuojanti ir mylinti muziką Papilės gyventoja Marytė Liachauskienė taip pat buvo apdovanota. Jai skirta nominacija ,,30 metų su daina“. Nominaciją ,,Visada šalia“ gavo žmogus, noriai darantis visus darbus: montuojantis, konstruojantis, vaidinantis – tai Alkiškių gyventojas Juozas Černiauskas. Ventos kultūros namai nominaciją ,,Kultūrinis partneris“ įteikė Ventos muzikos mokyklai už pagalbą dirbant kultūrinį darbą, organizuojant renginius ir šventes. Kultūros centro nominacija įteikta Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universitetui. Nominacija ,,Bitutės pagalbininkės“ puikiai apibūdina aktyviuosius senjorus, nes šio kolektyvo narius darbuojantis mato ir jaučia visas Akmenės rajonas.

Renginį vedė Akmenės miesto ir Naujosios Akmenės jaunuoliai: Kamilė Bumblytė ir Eimantas Maceikis. Dėkojame kultūros darbuotojams ir mėgėjų meno kolektyvų nariams už aktyvų dalyvavimą renginyje bei nuoširdų visų metų darbą.

Kviečiame Naujosios Akmenės jaunimą šokti!

Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras kviečia registruotis  į  ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO GRUPES!

Pirmadieniais ir trečiadieniais:
Nuo 16.00 val. 7-10 m. vaikai
Nuo 17.00 val. 3-7 m. vaikai.
Pirmosios repeticijos jau VASARIO 3 d. Naujosios Akmenės kultūros rūmuose!

Turi minčių?  Nesvarbu kokio tu amžiaus, ateik pas mus ir drauge sukurkime  nepamirštamą šokio pasirodymą!
Informacija ir registracija telefonu:
8 676 70740, Vadovė VAIDA

Ankstesnis 1 2 3 ... 9 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas
X