Naujienos

Sportiniai šokiai grįžta į Naująją Akmenę!

Naujosios Akmenės kultūros rūmai Kviečia jus išmokti šokti Sportinius šokius!

Užsiėmimus ves profesionali sportinių šokių trenerė.
Formuojamos grupės:
*Sportiniai šokiai vaikams 5 - 12 m.;
*Linijiniai šokiai moterims;
*Merginų šokių grupė 12 - 16 m.
Registracija visą sausio mėnesį tel.nr 864838356; Facebook - Ieva Miškauskienė

In Memoriam Janinai Smirnovai. Birutės Viktoravičiūtės laiškas amžinybėn išėjusiai kolegei

Laiškas šviesios atminties Naujosios Akmenės kultūros rūmų darbuotojai Janinai Smirnovai

Brangi Janina,

Tu išėjai. Išėjai tokį gražų žiemos rytą, kuomet laukai ir pievos pasidabino taip lauktu puošniu rūbu. Tavęs Ten laukė. Laukė Tavo skambių dainų, į vietas suguldytų eilių, tikslios, surežisuotos tvarkos, Tavo svetingumo, vaišingumo…

    Kultūros rūmai buvo Tavo tikrieji namai, vieta, kurioje Tavo talentu šiandien jau gyvena kiti žmonės. Rodos, koridoriuose vis dar aidi Tavo balsas, scenoje stovi Tavo aktoriai. Laikas keičiasi. Keičiasi žmonės, veidai, vardai. Renginius užpildo naujos spalvos ir nauji balsai. Šie rūmai – lyg pasaulis, besikeičiantis laiko tėkmėje. Tačiau mintys išlieka. Vardai ir atminimai žmonių, atranda savo vietą istorijos puslapiuose. Savąjį Tu parašei. Užpildei spalvingais prisiminimais, charakteringais personažais, o gyvenimas, galiausiai, padėjo tašką.

  Laikrodžio rodyklių tikslumu šeimininkavai savo baruose. O kiek jų būta! Darbas vaikų sektoriuje, vaikų dramos būrelis, kurį lankę ir šiandien taria didelį ir nuoširdų ačiū, vaikų estradinis ansamblis „Cementukas“. Tai tikrų tikriausias Tavo kūdikis, kurį nuoširdžiai ir su užsidegimu auginai. Tavo kabinete nuolat skambėjo muzika ir juokas draugų, kurių turėjai nesuskaičiuojamą galybę. Kiekvieną jų mokėjai išlaikyti šalia savęs. Šiltu balsu, rūpestingomis rankomis, kurios, esant būtinybei, net kolegas gebėdavo pakelti į orą! Atmintin įsirėžė tiek daug akimirkų! Ar pameni, kuomet pasitarimo metu, susiginčijusi su šviesios atminties Petru Venckumi, apimta emocijų, kone išnešei jį už durų, kad šis daugiau nepriešgyniautų Tavo idėjoms?! Taip. Tu mokėjai įtikinti, mokėjai įrodyti savo talentą ir jo iššauktų sumanymų tikrumu. Regis, to tikrumu kiekvieno mūsų gyvenime lieka vis mažiau...

    Laiko, Janina, Tau užtekdavo visiems ir viskam – draugiškiems patarimams, paguodai, ilgiems pokalbiams ir darbui, kurį taip mylėjai. Jūsų tercetas su talentingosiomis Jule Draudikiene ir Valerija Ramanauskiene ne be priežasties buvo vadinamas „Trimis panteromis“. Jos džiugino klausytojų širdis, žavėjo savo profesionalumu, užburiančia interpretacine ištarme. O kur dar visi renginių režisūros akcentai! Mes nė vienas negalėjome apsieiti be Tavo meniškų, iš širdies gelmių išplaukusių sprendimų. Tu visiems mums – ir dainininkams, ir muzikantams, aktoriams, ir šokėjams buvai lyg mama, vedanti į rampos šviesos pasaulį.

 Ačiū, Janina, kad gyvenai, kad buvai šalia mūsų. Palikai begalę Tave mylėjusių, gerbusių, pažinojusių, dėkingų žmonių, kurių širdyse ir lūpose Tavo atminimas išliks amžinai.

Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro
vyr. choreografė Birutė Viktoravičiūtė

Suskubkite rašyti laiškus! Kalėdų paštas netrukus užsidarys!

Mieli vaikučiai ir jų tėveliai, 

Primename, kad Kalėdų paštas, esantis Naujosios Akmenės kultūros rūmų terasoje,
veiks iki gruodžio 21 d. 15.00 val.

Tądien Kalėdų Senelis ir Snieguolė skaitys paskutiniuosius Jūsų laiškus!
Tad jei norite išvysti, kaip bus skaitomi Jūsų norai, suskubkite! 

Keli štrichai apie kultūrą 2020-aisiais

Baigiantis metams įprasta apžvelgti nueitą kelią, atliktus darbus, pasidžiaugti pasiektomis pergalėmis. Vis dėlto 2020-ieji nebuvo dosnūs. Juos lydėjo nežinomybė, sumaištis, o blogiausia – globalinė pandemija, privertusi sustabdyti mūsų gyvenimo ritmą. Kiek daug puikių iniciatyvų liko neįgyvendintos, kiek daug grožio neišvydome, kurį kasdien stengiasi kurti kultūros ir meno atstovai.

Tačiau ne viskas buvo taip blogai. Užteko laiko atlikti pakeliui užstrigusius darbus, sukurti ir suplanuoti eilę naujų idėjų šviesesniam rytojui. Čia, norisi padaryti nedidelę pauzę ir nuoširdžiai pasidžiaugti, padėkoti. Pirmiausia, Akmenės rajono savivaldybei. Nepaisant eilės kliuvinių, įgyvendintas ilgus metus puoselėtas projektas – atnaujinta nuo kultūros rūmų terasos besidriekiant alėja. Iš naujo sužydusiame mieste gera matyti dar vieną erdvę, kurioje kiekvienas praeivis gali ne tik atsipūsti, prisėdęs ant puošnaus suolelio, bet ir pasigrožėti vakaro tamsą užpildančiomis žibintų šviesomis, želdiniais. Siekdamas šią erdvę dar labiau papuošti ir suteikti šventinę nuotaiką, Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras išdabino rūmų terasą ledinėmis švieselėmis, spindinčiais, sniego rutulius primenančiais šviesuliais, papuošė Kalėdų eglutę ir atvėrė Kalėdų paštą... Nors taip kompensuodamas džiaugsmo stygių, kurį suteikdavo šventiniu laikotarpiu vykdavęs kalėdinių renginių bumas.

Laiko užteko viskam... Dėl siautėjančios pandemijos atšaukta beveik 50% visų šiais metais planuotų renginių. Kylą klausimas – o ką veikė kultūros darbuotojai? Pirmiausia, Savivaldybės dėka, išsaugojo darbo vietas ir išvengė daugelį palietusių prastovų. Šis tylos laikotarpis sudarė sąlygas iš naujo pažvelgti į savo darbą, atrasti naujas galimybes. Pavasarį pasirodė virtuali „Etninė mokyklėlė“, įvairios nuotolinės edukacijos. Žiemą, atvėrę Kalėdų paštą, ėmėme stropiai skaityti vaikų laiškus ir kurti mažas staigmenas, transliuoti šventinių personažų nuotykius. Kaip niekada, aktyviai teiktos paraiškos į įvairias kultūros ir meno finansavimo sritis, sukurta begalė scenarijų... Lieka tik klausimas, kada ateis tas laikas, visoms idėjoms įgyvendinti?

Puoselėjame viltį, jog ir mūsų visuomenė ims kitaip žvelgti į kultūrą. Regis, viskas, ko reikėjo pastaruosius kelerius metus, buvo grandioziniai renginiai ir eilė ryškiausių šalies atlikėjų, fejerverkai ir išliekamosios vertės neturinti pompastika. Tuo tarpu meno mėgėjų kūryba likdavo visuomenės susidomėjimo šešėlyje, o bendruomenių šventės – jų pačių reikalas. Į parodas rinkdavosi vos keletas vizualiojo meno mėgėjų, o valstybinės šventės tapo valdžios ir renginio organizatorių pareiga. Tokiomis akimirkomis apninka liūdesys... O kaip būtų dabar? Ar išsiilgę renginių žmonės ims plūsti į mūsų rajono kultūros namų sales? Ar išmoksime drauge pasidžiaugti mūsų vaikų ir draugų, tėvelių pasirodymais? Gal vietoje apsilankymo prekybos centre pasirinksime etninės kultūros edukacinę popietę? Norisi tikėti, jog pandemijos sukrėstas pasaulis ir mūsų krašto bendruomenė kartu, iš naujo atras mažus stebuklus ir grožį, kurį kuriame kiekvienas, išmoks vertinti ir gerbti kiekvieno darbą ir pastangas, džiaugtis net ir kukliais pasiekimais. Galbūt išmoksime ne tik stebėti ir kritiškai vertinti kultūros procesus, bet ir patys tapti jo dalimi? Pirmiausia, pradėdami skleisti bendravimo kultūrą, o gal ir savo laisvalaikio valandėlę skirti dvasios auginimui, tampant meno mėgėjų kolektyvų dalimi?

Tikimės ir linkime, jog šios Šv. Kalėdos ir Naujieji metai, atvertų mūsų akis ir širdis, išmoktume pažvelgti į pasaulį, mus supančią aplinka kitokiu žvilgsniu – sklidinu vilties, pagarbos ir meilės vieni kitiems.

Nuotraukų autorius – Jonas Vapsva 

Kalėdų senelis ir Snieguolė laukia Jūsų laiškų!

Šis Adventas – kitoks nei įprasta. Dauguma mūsų esame priversti likti namuose, todėl natūralu, kad daugiau laiko praleidžiame virtualioje erdvėje. Ne išimtis ir kultūros darbuotojai. Uždraudus organizuoti bet kokius renginius, skatinančius žmonių susibūrimus, buvome priversti ieškoti naujų galimybių, būdų, kaip praskaidrinti gyventojų kasdienybę. O ypač, laukiant gražiausių metų švenčių.

Suprasdami, jog negalime įsileisti gyventojų ir Kultūros centro patalpas,  ėmėme puošti jų išorę... Atnaujintoje Kultūros rūmų alėjoje nuo šiol kiekvienas praeivis gali ne tik atsipūsti, prisėdęs ant gražaus suolelio, bet ir pasigrožėti vakaro tamsą užpildančiomis žibintų šviesomis. Siekdami šią erdvę dar labiau papuošti ir suteikti šventinę nuotaiką, išdabinome rūmų terasą ledinėmis švieselėmis, spindinčiais, sniego rutulius primenančiais šviesuliais... Nors taip kompensuodami džiaugsmo stygių, kurį suteikdavo šventiniu laikotarpiu vykdavęs kalėdinių renginių bumas.

Ko gero, ištikimiausi Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro, ir ypač, Naujosios Akmenės kultūros rūmų veiklos sekėjai ir dalyviai, pastebėjo mūsų socialiniame Facebook tinkle nuolat pasirodančius vaizdo įrašus... Jų iniciatorė tapo nuostabioji Snieguolė, netikėtai aplankiusi šį miestą ir susižavėjusi ją supančia aplinka.

Pasitelkusi savo pagalbininkus (Nykštukus, Elniukus ir kitus draugus), Kultūros rūmų terasoje ji papuošė Kalėdų eglutę, sukūrė magišką Kalėdų kiemelį, o svarbiausia, atvėrė Kalėdų paštą. Jau netrukus, ėmus plūsti vaikučių laiškams, savo kalėdiniame kampelyje drauge su Kalėdų Seneliu ji ėmė skaityti ir su visais dalintis gražiausiais vaikų norais, piešiniais ir svajonėmis. Viltingai, žibančiomis akytėmis vaikai atnešę savo parašytus bei išpuoštus laiškus, gali stebėti procesą, kaip rūpestingai ir su dideliu susižavėjimu juos skaito Kalėdų Senelis.

Pastebėjusi, kad į Kalėdų paštą plūstantys laiškai kupini didelių ir brangių svajonių, Snieguolė į svečius ėmė kviesti savo bičiulę Kalėdienę, kad ši primintų vaikams ir tėveliams tikrąją švenčių prasmę ir pamokytų, kaip kitaip galime sutikti visų laukiamas šventes. O jos – jau visai čia pat!

Kviečiame paskubėti, nedelsti, ir dar šią savaitę parašyti savo laiškelį Kalėdų Seneliui, kad šis suspėtų visus juos perskaityti ir pasidalinti savo džiaugsmu su visai, vaizdo transliacijų metu!

Kalėdų paštas veiks iki pat Kalėdų, tačiau paskutinėmis dienos Kalėdų Senelis ir Snieguolė būna be galo užimti kalėdinių dovanėlių ruošimu! Visus laiškus jie būtinai perskaitys ir išsvajotas dovanėles Kalėdų rytą tikrai atneš! Bet jei norite pamatyti, kaip Jūsų laiškelį Kalėdų Senelis atplėš, nedelskite ir jau šiandien parašykite jiems laišką!

Primename, kad visas vaizdo transliacijas rasite socialinio tinklo Facebook puslapyje „Naujosios Akmenės Kultūros Rūmai“

Būkime sveiki ir laimingi! 

Ankstesnis 1 2 3 ... 20 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas
X