Naujienos

Kviečiame išsakyti savo nuomonę apie Kultūros centro darbą!

Kviečiame išreikšti savo nuomonę ir užpildyti Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro kultūrinės 2019 m.veiklos vertinimo apklausą!
Užtruksite vos kelias minutes.  

Šios apklausos tikslas – sužinoti Jūsų nuomonę apie Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro vykdomos veiklos bei teikiamų paslaugų svarbą bei kokybę Akmenės rajone. Anketa yra anoniminė. Pažymėkite Jums priimtiną atsakymo variantą.
Anketą užildyti galite čia.

Dėkojame už apklausai skirtą Jūsų dėmesį ir laiką. 

Nuotraukos autorius - Marius Survila. 

Šviesos ir draugystės šventė

Spalio 30 d. Naujosios Akmenės kultūros rūmai pakvipo moliūgais. Vyko edukacinis užsiėmimas „Daržovių skaptavimo menas“. Vieni pjaustė, kiti skaptavo, o mažiausieji paišė ir savo rankytėmis tyrinėjo moliūgų, pastarnokų ir kitų didžiųjų rudens gėrybių vidų.
Pagaminus įvairiais raštais ir formomis dekoruotus žibintus, pradėta virti moliūgų sriuba. Moliūgienę šeimininkės, iš Naujosios Akmenės miesto „Bočių“ bendrijos, gardino įvairiausiais prieskoniais ir sėklomis. Nei vienas skoniu nenusivylė! Po gardžios vakarienės, šventės dalyvių pagaminti žibintai nušvito mūsų miesto aikštės pakraštyje.
Dėkojame visiems, kurie šią puikią dieną buvote kartu: vaikų lopšeliui-darželiui „Atžalynas“, vaikų lopšeliui-darželiui ,,Žvaigždutė“, Akmenės rajono socialinių paslaugų namams, Naujosios Akmenės Trečiojo Amžiaus Universitetui, Dienos centro lankytojams ir mūsų šauniosioms gaspadinėms iš LPS „Bočiai“ Naujosios Akmenės miesto bendrijos.

Nuotraukų autorius – Jonas Vapsva 

Šiek tiek apie meną

Lietuvių rašytojas Bronius Krivickas 1937 m. žurnale „Ateitis“ rašė: „Žmogus gimsta su estetiniu pajautimu. Mažas vaikas jau moka žavėtis menu ir pats kuria. Jis stato iš smėlio dailius namukus, keistomis melodijomis niūniuoja nesuprantamas dainas, anglimi piešia tvorose ir sienose primityvius paveikslus. Štai jis jaunas architektas, muzikas, tapytojas. Reiškia, jo prigimtyje, lyg vos pradedąs sprogti pumpuras, glūdi meno pradai. Besivystant žmogui, skleidžiasi ir anas pumpuras. Žmogus išugdo savo estetinį pajautimą. Jis gali pažinti didžiuosius meno kūrinius ir jais gėrėtis. Kartais jis ir savyje pajunta slapta glūdinčias kūrybines jėgas, talentą, ir pats pradeda kurti meno vertybes.“

Kiekvienas turime savitą grožio supratimą, savitą požiūrį į gyvenimą ir jame vykstančius kultūrinius procesus. Todėl kultūros darbuotojui, kurio didžiausias tikslas – suteikti pasigėrėjimą kiekvienam esančiam aplinkui – geriausia padėka yra Jūsų buvimas kartu, Jūsų patarimas, Jūsų pastaba ir kritiškas žvilgsnis. Siekdami būti arčiau Jūsų, kiekvieną Jūsų kviečiame būti arčiau mūsų!

Naująjį renginių sezoną Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras pasitinka atsinaujinusiu įvaizdžiu! Ar jau spėjote nusifotografuoti šalia #arsKC?

Lotynų kalboje žodis Ars buvo plačiai paplitęs. Jo atitikmenų randame ir daugelyje kitų, senųjų Europos kalbų, tačiau dažniausia ir pagrindinė jo reikšmė – menas.

Naujosios Akmenės kultūros rūmų prieigose atsiradęs užrašas #arsKC mūsų įstaigos kontekste turi dvigubą reikšmę.

Pirmoji – įstaigos pavadinimo, Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras, trumpinys.

Antroji – menų (ars) kultūros centras (kc).

Puoselėjame viltį,  kad į šiuos kultūros rūmus atvykę svečiai, meno mėgėjų kolektyvų nariai ir kiekvienas Jūsų pasijusite lyg namie, apsupti meilės ir šilumos, meno ir muzikos garsų. Mes dirbame ir kuriame dėl Jūsų. Didžiausia mūsų pergalė ir geriausia Jūsų padėka – šypsena!

Kviečiame visus prisijungti prie mūsų meno mėgėjų kolektyvų, o geriausią ir smagiausią savo patirtį Kultūros rūmuose įamžinti fotografijoje su #arsKC.

Aplankykite mūsų facebook‘o puslapį (štai čia) ir pasidalinkite savo nuotraukomis komentarų sekcijoje. Mėnesio pabaigoje daugiausia „patinka“ paspaudimų sulaukusios nuotraukos autorius bus apdovanotas kvietimu į pasirinktą renginį iki gruodžio 31 d. 

Saldus rudens kermošius

Spalio 5 dieną kilti anksti iš lovos kvietė milžiniškas balionais ir kitais papuošimais pasidabinęs traktorius! Tokiu būdu Akmenės rajono ūkininkai kvietė žmones į tradicinį Naujosios Akmenės rudens kermošių! Tądien vieni prekiavo, kiti pirko, dar kiti dovanojo savo užaugintas rudens gėrybes.

Visus linksmino Žemalės kultūros namų stilizuota kapela ,,Šerkšnė“ (vad. G. Kontvainis) ir Šeduvos kultūros ir amatų centro kapela ,,Užuovėja“. Renginio vedėja Izolina iš Šeduvos organizavo rungtis, žaidimus ir kitas rudens atrakcijas, už kurias dalyviai buvo apdovanoti rudeninėmis dovanomis. Rudens lauko ekspozicijos „Saldus ruduo“ dalyviams atiteko ūkininkų įsteigtos dovanos.

Sveikinimo žodžius tarė Seimo narys Valius Ąžuolas, Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, Europos parlamento nario Bronio Ropės padėjėja Daiva Puplauskienė bei Savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėja, Ūkininkų sąjungos Akmenės skyriaus pirmininkė Gražina Gauronskienė.

Nuotraukų autorius – Jonas Vapsva

Tarptautinę senjorų dieną – „Ypatingas grožis“

Spalio 1-ąją minėjome Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Šia ypatinga proga Naujosios Akmenės Šv. Dvasios Atsiuntimo bažnyčioje, Telšių vyskupo įpareigotas, šv. Mišias laikė Telšių vyskupijos generalvikaras, kanauninkas Vilius Viktoravičius. Svečiuodamasis Naujosios Akmenės kultūros rūmuose, suteikė šiai kultūros įstaigai ir joje besilankiusiems svečiams švenčiausiąjį palaiminimą – kad kiekvieną jų lydėtų Dievo palaima, sveikata ir stiprybė, ir kad gėris, kuriuo šiandien taip džiaugėmės, įkvėptų mus visus kiekvieną dieną stengtis iš naujo dėl geresnio rytojaus, dėl gražesnės mūsų visų ateities.

Po šios ceremonijos vyko parodos ,,Ypatingas grožis“ atidarymas. Ją pristatė tokio paties pavadinimo socialinio projekto organizatorės Edita Navickienė, Vidmantė Raustytė ir Giedrė Brazlauskaitė. Parodos tikslas – atskleisti neįgalaus žmogaus neretai slepiamą grožį, emocijas, o taip pat juos auginančių, globojančių artimųjų, globėjų meilę, emocijas. Siekiama parodyti, kad visuomenėje yra ypatingų žmonių, turinčių negalią, kuri yra graži. Taip pat atkreipti dėmesį į artimuosius, globėjus, kurie augina, globoja ypatingus žmones. Sulaužyti nusistovėjusius standartus, hipotezes, kad neįgalieji negali būti modeliais, kad jie yra negražūs, nepatrauklūs. Turint negalią ar auginant, globojant išskirtinį žmogų – gyvenimas nesibaigia.

Nuošalyje neliko ir senjorai, dažnai jaučiantys panašias visuomenės nuotaikas, susidurdami su sveikatos bei senatvės problemomis. Ypač padėkoti tądien norėta žmonėms, kurie jais rūpinasi, kurie dovanoja savo dėmesį, savo laiką ir geriausią, ką žmogus gali duoti žmogui – nuoširdų bendravimą ir buvimą kartu.  Po parodos atidarymo vykusio koncerto metu buvo apdovanoti keturi Akmenės rajono gyventojai, kurie  negailėdami savęs rūpinasi kitų gerove, dovanoja savo laiką žmonėms, kuriems mūsų dėmesio labiausiai reikia. Dauguma jų – senjorai ir žmonės su negalia. Akmenės rajono savivaldybės mero padėkos įteiktos Papilės gyventojai Birutei Daunienei, akmeniškiui Pranui Vėlavičiui, Naujosios Akmenės gyventojoms Genovaitei Sakavičienei ir Daivai Kvaukienei. Po iškilmingų apdovanojimų Akmenės rajono senjorams ir žmonėms su negalia koncertą dovanojo Romualdas Juzukonis.  

Kaip visada, už nuoširdžią pagalbą ir bendradarbiavimą dėkojame gerbiamam dekanui, klebonui Olijandui Jurevičiui, Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto bendruomenei bei ištikimajam renginių fotografui bei šio straipsnio nuotraukų autoriui – Jonui Vapsvai. 

Ankstesnis 1 2 3 ... 7 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas
X