Naujienos

10-ąjį kartą apdovanotos „Metų akmenietės“

 

„Nemylimas grožis it rožės – vysta“ – rašė Justinas Kisieliauskas. Neveltui sakoma, kad Akmenės krašto moterys ypatingai gražios. Daugelį metų trunkantys „Metų akmenietės“ apdovanojimai – puikus įrodymas, kokios mylimos ir gerbiamos Akmenės krašte yra moterys. Šie metai – jau 10-ieji, kuomet apdovanotos dar trys labiausiai per  pastaruosius metus pasižymėjusios akmenietės.

 „Jei nori išmokti mylėti – pasižiūrėk į motiną. Nes tik ji supranta, kas yra besąlygiška meilė“ – Kunigas Algirdas Toliatas. Metų mama nominuota Irena Žalimienė – nuostabi, šeimai ir vaikams atsidavusi moteris. Gyvena ji Akmenėje. Su vyru Virginijumi išaugino ir dorai išauklėjo 7 vaikus: Vidą, Lauryną, Ievą, Emiliją, Vacį, Vitalijų ir  Eligijų.  Moteris yra labai paslaugi, atsakinga, darbšti, draugiška su kaimynais, mylima vaikų. Visą laisvą nuo  darbo laiką skiria šeimai, rūpinasi ir slaugo tėvą, kuriam šiais metais sukaks jau 91-eneri.

„Metų visuomenininkės“ apdovanojimas skirtas Daivai Kvaukienei.  Akmenės krašto žmonės moterį pažįsta kaip aktyvią rajono visuomenininkę, savo laisvalaikį aukojančią menui, kultūrai ir teatrui. Moterų klube „Akmenietė“ ji aktyviausia renginių mažiems ir dideliems organizatorė. Klubo inicijuotiems renginiams moteris rašo scenarijus, pati organizuoja ir veda, dažnai talkina bendruomeniniuose renginiuose. Daug  gyvenimo metų Daiva Kvaukienė atidavė darbui su žmonėmis, turinčiais psichinę negalią.

 „Metų atradimu“ paskelbta Akmenė rajono savivaldybės kultūros centro choreografė Ieva Miškauskienė. Tik rudenį pradėjusi darbus Naujojoje Akmenėje subūrė daugiau kaip šimtą žmonių,  norinčių mokytis šokio meno. Pirmųjų repeticijų metu išryškėjo didelis pedagoginis talentas, komunikabilumas ir lyderystė, padėjusi sutelkti dideles vaikų ir suaugusiųjų grupes šokiui. Choreografė – savo srities profesionalė, buvusi ansamblio „Žuvėdra“ šokėja – šiandien užsitikrino pagarbą ir palaikymą tėvų bei vaikų, kuriuos ji sugeba sudominti, motyvuoti ir skatinti žengti pirmyn.

Renginį subtiliai vedė Savivaldybės mero patarėjas Tomas Martinaitis, apdovanojimus teikė meras Vitalijus Mitrofanovas. Kovo 8-osios proga akmenietėms ir visiems renginio svečiams koncertavo Steponas Januška.

 

Užgavėnių šventė „Kazimiero Morė“ Naujojoje Akmenėje

Kovo 5 d. Naujosios Akmenės mieste šėlo Užgavėnių persirengėliai. Užgavėnių personažai drauge su šventės dalyviais šoko, dainavo, žaidė, vaišinosi blynais.
Renginio metu smagia nuotaika dalijosi ir visus linksmino Naujosios Akmenės miesto ir kaimiškosios seniūnijos žmonių su negalia bendrijos liaudiškos muzikos ansamblis „Svajokliai“ (bendrijos pirmininkė K. Pušinova), persirengėlių kompanijos iš Naujosios Akmenės trečiojo amžiaus universiteto, bendrijos „Bočiai“, „Saulėtekio“ progimnazijos ir Kultūros centro.
Šventės metu vyko Kazyčių ir Kaziukų prisistatymas, nuotaikingos tradicinės Kanapinio ir Lašininio kovos: virvės traukimas, mūšis su maišais, gaidžių peštynės... Galų gale, Kazyčių ir Kaziukų komisijai paskelbus Kanapinio pergalę, uždegta Morė, giltinės sudegintos metų blogybės ir čigonės paraginti visi kartu pasitikdami pavasarį keliskart sušuko: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“.
Kultūros centras dėkoja visiems kartu kūrusiems šventę ir kartu pasitikusiems pavasarį.

Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Edita Daniela Statkienė 

Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Akmenės rajono turas

Kovo 1 d. Naujosios Akmenės kultūros rūmuose vyko VIII Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuojamo Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Akmenės rajono turas. Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms ir Žemaitijos metams paminėti. Konkurso tikslas – skatinti vaikus ir moksleivius domėtis savo krašto, etnografinio regiono tradicine kultūra, suvokti jos vertę, ugdyti pavienius jaunuosius lietuvių liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus. Konkurse dalyvavo lietuvių liaudies kūrybos atlikėjai iš Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Berželis“ (vad. J. Kesminienė, A. Jankauskienė), Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Atžalynas“ (vad. D. Leviškienė), vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ (vad. Ž. Garbaliauskienė), lopšelio-darželio „Atžalynas“ skyriaus „Žvaigždutė“ (vad. O. Deniušienė), „Saulėtekio“ progimnazijos (vad. D. Jarušaitienė), muzikos mokyklos (vad. L. Rimkuvienė, A. Gulbinas), Papilės kultūros namų (vad. N. Grudžinskienė), Ventos kultūros namų (vad. S. Tiškutė) ir Naujosios Akmenės kultūros rūmų (vad. V. Čapienė, M. Urbonienė).

Kol konkurso dalyvius vertino kompetentinga komisija, visus renginio dalyvius savo pasirodymu džiugino Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Alksnioka“ (vad. konkurso komisijos pirmininkė D. Petrikienė).

Į regioninį turą pateko dainorėlė Brigita Volskytė iš Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Berželis“ (vad. J. Kesminienė), dainorėlis Gediminas Pokštas iš Naujosios Akmenės lopšelio-darželio „Atžalynas“ (vad. D. Leviškienė), pasakorė Laura Juodžionytė iš Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos (vad. D. Jarušaitienė), pasakorius Augustas Kiudulas iš Ventos kultūros namų (vad. S. Tiškutė), kanklininkė Ugnė Laurinaitytė ir kanklių duetas (Aistė Jasaitė, Kamilė Kristinaitė) iš Naujosios Akmenės muzikos mokyklos (vad. L. Rimkuvienė), pasakorė Urtė Erlickytė iš Naujosios Akmenės kultūros rūmų (vad. M. Urbonienė).

Kultūros centras dėkoja visiems lietuvių liaudies kūrybos atlikėjams, dalyvavusiems konkurse, jų mokytojams, vadovams ir linki nenustoti mylėti ir puoselėti savo krašto tradicinę kultūrą bei didžiulės sėkmės tolesniuose konkurso etapuose.

Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Edita Daniela Statkienė 

Sparčiai renovuojami Alkiškių kultūros namai

Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras įgyvendina projektą „Akmenės rajono savivaldybės Alkiškių kultūros namų pastato atnaujinimas (modernizavimas)“. 2018 m. sausio 3 d. su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos pasirašyta paramos sutartis Nr. 20KI-KS-17-1-01655-PR001. Projektas finansuojamas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtros, Lietuvos valstybės biudžeto ir paramos gavėjo lėšų. Įvykus pirkimams pasirašyta rangos darbų sutartis. Galime pasidžiaugti, kad viskas vyksta sparčiai ir sklandžiai.
Šiuo metu projekto darbai beveik įpusėję. Keičiama stogo danga, apšiltinamos lauko sienos, sumontuota oro šildymo sistema, atnaujinti vidaus ir lauko vandentiekio bei nuotekų tinklai, pakeisti langai, naujai išvedžiota elektros instaliacija. Vidaus patalpose baigiami sienų tinkavimo ir glaistymo darbai. Pastato išorė ir vidus sparčiai keičiasi ir įgauna vis gražesnį vaizdą.
Taip sparčiai vykstant remonto darbams lieka džiaugtis, jog gyventojai neilgai trukus galės įžengti į naujus, dažais kvepiančius kultūros namus. Jau šiuo metu ieškoma būdų ir dalyvaujama projekte, dėl aplinkos infrastruktūros atnaujinimo, siekiant užtikrinti užbaigtumo visumą.
Vykdant projektą iškilo sunkumų dėl finansavimo iš nacionalinės mokėjimo tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos, pagal pateiktus mokėjimų prašymus vėluojantis finansavimas kėlė grėsmės darbų spartumui. Šiuos klausimus išspręsti padėjo LR Seimo narys Valius Ąžuolas.
Pasibaigus pastato atnaujinimo darbams bus ieškoma būdų, kaip kuo daugiau Alkiškių miestelio gyventojų įsilietų į kultūrinį bendruomenės gyvenimą, keliant renginių meninį lygį ir sudarant sąlygas turiningam laisvalaikio praleidimui.
Darbus planuojama baigti iki 2019 m. rudens. 

Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras – programos „„Kur Lietuvai“ – Kino sklaida regionuose“ dalyvis

Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras dalyvauja programoje „Kurk Lietuvai“. Tai  pirmoji ir kol kas vienintelė profesinio tobulinimo ir gerosios užsienio praktikos pritaikymo programa Lietuvoje, kuri suteikia galimybę profesionalams savo žiniomis ir idėjomis prisidėti prie modernios Lietuvos ateities kūrimo.  Viena projekto nišų – kino sklaida regionuose.

Kultūros centro direktorė Edita Daniela Statkienė vasario 26 dieną  LR Kultūros ministerijoje dalyvavo konferencijoje „Kino sklaida regionuose. Kino rodymo vietų skaitmeniniams“. Projektas vykdomas pagal „LR Skaitmeninės darbotvarkės  TVP 2019-2021“  planą.  Anot iniciatorių, projekto tikslas – sukurti sąlygas rodyti profesionalų kiną regionuose. Pagrindiniai projekto uždaviniai: įdiegti modernią, DCP įrangą, kurios vertė siekia iki 90 tūkst.eur.  kino rodymo vietose, sudaryti sąlygas kelti kvalifikaciją kino rodymo paslaugos vykdytojams, užtikrinti reguliarią kino rodymo paslaugą ir kokybiško kino turinio proporcijas repertuare. Džiugu, jog Akmenės rajono savivaldybės kultūros centrui šiame projekte tenka prioritetinis vaidmuo, kadangi rajonas pakankamai nutolęs nuo didžiųjų šalies kino centrų. Tai reiškia, kad yra didelė tikimybė, jog labai greitai Naujosios Akmenės kultūros rūmuose miesto ir rajono gyventojai bent 5 kartus per savaitę mėgautis kinu. Projekto iniciatoriai įsipareigoja siūlyti populiarų, didžiosiose kino teatro rodomą filmų repertuarą.

Iki šiol Kultūros rūmus pasiekdavo tik filmai, kurie jau buvo rodyti didžiosiose kino teatruose ir beveik visi jų –  lietuviški. Po projekto įgyvendinimo, Naujosios Akmenės kultūros rūmuose, kaip ir bet kuriame Lietuvos kino teatre, galėsime stebėti naujausius ir geriausius kino filmus. Projektas 100% finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, prisiimant 5 metus truksiančius projekto vykdymo įsipareigojimus. Tuo tarpu projekto dalyviams vykdant veiklą yra prieinama  „Europa Cinemas“ – tarptautinio nekomercinių kino teatrų tinklo,  finansinė parama.

Ankstesnis 1 2 3 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas
X