Naujienos

Konkurso „Tramtatulis“ vietinio rato rezultatai

Tradiciškai Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamas konkursas „Tramtatulis“ šiais metais negalėjo įvykti kaip įprasta, kuomet rajono atlikėjai susiburdavo organizacijų paskirtose vietose ir savo talentą galėdavo pristatyti gyvai, tačiau renginio nebuvo atsisakyta ir „Tramtatulis 2021“ vyksta nuotoliniu būdu.

Konkursas puoselėja etnines Lietuvos tradicijas, primena folkloro grožį jaunajai kartai. Šio renginio  metu atlikėjai skiria didelį dėmesį savo krašto tarmei, taip ugdydami ne tik liaudies tradicijas, bet ir pabrėždami spalvingą ir turtingą lietuvių kalbą.

Šiais metais renginys dedikuotas vienos žymiausių pasaulio archeologių, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtojos, archeomitologės Marijos Gimbutienės 100 metų sukakčiai paminėti. Daugelyje rajonų jau įvyko vietinių ratų peržiūros. Ne išimtis ir mūsų kraštas. Balandžio 13 d. nuotoliniu būdu susitikusi kompetentinga komisija išrinko vietinio rato laureatus. Malonu pripažinti, jog komisija buvo parinkta atsakingai, atsižvelgiant į puoselėjamas konkurso vertybes.

Akmenės rajono taro komisijos nariai:

Etnomuzikologas Andrius Gecevičius;
Kanklininke, Valstybinio ansamblio „Lietuva“ narė Eglė Alejūnaitė;
Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro Ventos namų vadovė Dalia Tenienė;
Komisijai pirmininkavo LNKC Žemaitijos regiono pirmininkė – Rita Macijauskienė.

Dėl pandemijos skelbtų apribojimų nemaža dalis tradiciškai dalyvaujančių atlikėjų prarado galimybę dalyvauti šių metų konkurse ir kai kurie rajonai sulaukė tik kelių jaunųjų folkloro mylėtojų. Džiugu, jog Akmenės rajono rate dalyvavo 10 jaunųjų pasakorių ir muzikantų. Komisija, gavusi vaizdo įrašus, individualiai įvertino visus dalyvių pasirodymus, tad praėjusį antradienį, posėdžio metu buvo nesunku nutarti, kurie Akmenės rajono jaunuoliai pateks į tolimesnį etapą. Džiugu pranešti, jog vietinio rato laureatais tapo:

Emilė Jokubauskaitė, 6m.,  IUM skyrius „Žvaigždutė“, Mokytoja Ona Deniušienė;
Rusnė Antanauskaitė, 6m., IUM skyrius „Buratinas“, Mokytoja Živilė Garbaliauskienė;
Brigita Volskytė, 8m., Akmenės rajono meno mokyklos Ventos skyrius, Mokytoja Auksė Nainytė;
Augustas Kiudulas, 11m., Naujosios Akmenės kultūros centro Ventos kultūros namai, Mokytoja Sandra Būtienė;
Laura Juodžionytė, 11m., Akmenės rajono meno mokyklos Naujosios Akmenės skyrius, Mokytoja Loreta Rimkuvienė.

Vietinio rato laureatai iki balandžio 23 d. turi galimybę, atsižvelgdami į komisijos pastabas, tobulinti savo pasirodymus ir iš naujo pateikti filmuotą medžiagą vietinio rato rengėjams.

Nuoširdžiai džiaugiamės kiekvienu dalyvavusiu konkurse. Nepatekusiems į kitą etapą linkime nenusiminti ir būtinai dalyvauti sekančiame „Tramtatulis“ renginyje, kuris, tikimės, galės vykti įprastu formatu.

Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro
Etninės kultūros specialistė Erika Gadžij 

Naujosios Akmenės kultūros rūmų parodų salonas atveria duris!

Po ilgų karantino mėnesių, Naujosios Akmenės kultūros rūmų parodų salonas atveria duris lankytojams!
Laikantis būtinų saugos reikalavimų, atnaujintose erdvėse maloniai kviečiame apsilankyti iš anksto užsiregistravus tel.  8 678 60565. 

Primename, kad erdvėse būtinas veido kaukių dėvėjimas bei atstumo laikymasis. 
Parodas kviečiame aplankyti pavienius asmenis, nedideles grupes iš anksto sutartu laiku. 

Balandžio  8 d. 
Naujosios Akmenės kultūros rūmų parodų salone
atidaroma dailininkės

Sonatos Pocienės darbų paroda

Ekspozicija veiks iki birželio 3 d. 

 

Tradicinė Velykinė lauko ekspozicija jau netrukus!

Vis arčiau ir arčiau, taip visų laukiamos Šv. Velykos!

Džiaugiamės, jog sulaukėme tiek daug norinčių dalyvauti Velykinėje lauko ekspozicijoje! Šiemet tai ne tik bendruomenės, bet ir šeimos ar tiesiog bičiuliai. Dar smagiau, jog vaikai buvo aktyvūs ir, Jūsų pritarimu, turime galimybę vienai komandai priskirti net po du eskizus!

Taigi, visų džiugesiui, Velykos jau čia pat ir pats metas nuspalvinti alėją gražiausiais raštais.

Kviečiame, balandžio 1-3 dienomis, numarginti Naujosios Akmenės kultūros rūmų alėjoje Jūsų jau laukiančius margučius!

Jei nespėjote užsiregistruoti kiaušinių marginimui, bet norite dalyvauti – ne bėda. Alėjoje stovės net 6 laisvi margučiai! Tad galite prisidėti prie ekspozicijos ir atvykti numarginti kiaušinį – galbūt visą, o gal tik nedidelę jo dalį, kaip savo pėdsaką, sveikinimą ar simbolį Šv. Velykų proga.

Prisijungti kviečiami visi!

O visus vaikučius, dalyvavusius piešinių konkurse, kviečiame jau po Šv. Velykų nepraeiti pro Naujosios Akmenės kultūros rūmus! Jūsų lauks simboliškos, saldžios dovanėlės!

Puslapis apie... BALANDIS

JEI TAU ŽALIA AKYSE, DAR NEREIŠKIA, KAD ATĖJO PAVASARIS...

Kad netektų pasimesti skubančio laiko bėgyje -
Puslapis Apie... primins Jums svarbiausias dienas ir progas, kurių nevalia pamiršti!  

Virtuali „Šokių akademija“

Ir namuose galime laiką praleisti smagiai ir aktyviai.

Kviečiame Jus į virtualią „Šokių akademiją“! Jos vadovė – Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro choreografė Ieva Miškauskienė kviečia visus mokytis linksmų šokių, kuriuos, tikime, drauge gyvai galėsime sušokti birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną!

Sekite „Šokių akademijos“ įrašus Facebook puslapyje Naujosios Akmenės Kultūros Rūmai. Jį pasiekti vienu paspaudimu galite ČIA.

Būkite aktyvūs, mokykitės šokius, o jau artimiausiu metu susitiksime ir tiesioginėse transliacijose-pamokose. Šokis - sportas, sportas - sveikata, sveikata - puiki nuotaika!

PIRMYN! 

Ankstesnis 1 2 3 ... 23 Sekantis
  Prenumeruoti naujienas
X