Naujienos

Vizijose – inovatyvi kultūros sklaida

„Įamžindami praeitį – kurkime ateitį!“ – tokiu šūkiu lapkričio 30-ąją Naujosios Akmenės kultūros rūmai pasitiko vakaro svečius, atėjusius į pasaulyje  garsaus  akordeono virtuozo Martyno Levickio koncertą. M. Levickio koncertas ypatinga proga – Kultūros rūmai šiemet švenčia gražią 60 metų sukaktį. Jubiliejaus proga brandiname nuostabią idėją – Jūsų  visų padedami, Naujosios Akmenės kultūros rūmus paversti miesto ir rajono kultūriniu reprezentantu, modernia, šiuolaikiška ir kūrybiška kultūros sklaidos erdve.

Atversti naują rajono kultūros puslapį – toks Kultūros rūmų tikslas. Istorinę atmintį įkūniję Kultūros rūmai (2003 m. įtraukti į valstybės saugomų kultūros vertybių registrą) galėtų ir tūrėtų būti ne tik lankytina vieta. Jie gali  tapti Naujosios Akmenės miesto istorijos atspindžiu. Vieta, į kurią užėjęs lankytojas ne tik susipažintų su išskirtine, kone vienintele tokia Lietuvoje  neoistoristine architektūra ir unikaliu interjeru, išskirtiniais meno eksponatais, bet ir gautų daugiau informacijos apie miestą, jo kultūrinį gyvenimą, rūmų istoriją, čia dirbusius ir dirbančius žmones, mėgėjų meno kolektyvus ir jų narius. Rūmų istorija, žymiausių miesto ir rajono žmonių atmintis, Akmenės rajone brendusių menininkų, meno mėgėjų darbas ir kūryba, meno eksponatai – visa tai norime pateikti jaunajai kartai patraukliu ir ypač lanksčiu interaktyvių parodų formatu. Interaktyvaus stendo atsiradimas – programa, leidžianti susipažinti su informacija trimis kalbomis, be abejonės,  atvertų didžiules  galimybes, siekiant įgyvendinti ne tik vietos, bet ir visos šalies jaunimo meninius projektus.

Šiandien Kultūros rūmai atlieka tik kultūros namų funkciją, o jų istorija kraštiečių ir visos šalies atmintyje ima blėsti. Tačiau istoriniai rūmai, taip maloniai stebinantys miesto svečius, turintys unikalias, puikia akustika pasižyminčias erdves, gali ir turi tapti atvirti naujiems, inovatyviems meno projektams. Tai liudija pasaulinį pripažinimą pelniusio akordeonininko M. Levickio pasirodymas Kultūros rūmų scenoje.  Atlikėjas gyrė Naujosios Akmenės miesto ir viso rajono publiką, dėkojo Kultūros rūmų vadovams už pakvietimą, stebėjosi Kultūros rūmų sale ir jos puikia akustika, džiaugėsi galėjęs prisidėti prie Kultūros rūmų 60-mečiui skirtos idėjos. Grožėdamasis pastatu ir jo prieigomis, muzikos virtuozas   ėmė svarstyti galimybę atvykti dar kartą ir surengti koncertą kartu  su savo orkestru Kultūros rūmų terasoje. O interaktyvaus stendo įsigijimo, daugiafunkcio kultūros centro viziją menininkas įvardijo kaip pagirtiną ir siektiną tikslą, galintį atverti naujas galimybes profesionaliems šalies atlikėjams pažinti Naująją Akmenę ir jos sceną.

Įamžindami praeitį – kurkime ateitį! Kultūros rūmai žengia į naują etapą. Akordeonininko M. Levickio koncertas buvo pirmasis žingsnis mūsų idėjos link.  Jeigu pritariate mūsų idėjai, nuoširdžiai prašome paremti lėšomis – Kultūros rūmų paramos sąskaita  LT38 4010 0433 0003 4758.

Edita Daniela STATKIENĖ, Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro direktorė

  Prenumeruoti naujienas
X