Naujienos

Tarptautinę senjorų dieną – „Ypatingas grožis“

Spalio 1-ąją minėjome Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Šia ypatinga proga Naujosios Akmenės Šv. Dvasios Atsiuntimo bažnyčioje, Telšių vyskupo įpareigotas, šv. Mišias laikė Telšių vyskupijos generalvikaras, kanauninkas Vilius Viktoravičius. Svečiuodamasis Naujosios Akmenės kultūros rūmuose, suteikė šiai kultūros įstaigai ir joje besilankiusiems svečiams švenčiausiąjį palaiminimą – kad kiekvieną jų lydėtų Dievo palaima, sveikata ir stiprybė, ir kad gėris, kuriuo šiandien taip džiaugėmės, įkvėptų mus visus kiekvieną dieną stengtis iš naujo dėl geresnio rytojaus, dėl gražesnės mūsų visų ateities.

Po šios ceremonijos vyko parodos ,,Ypatingas grožis“ atidarymas. Ją pristatė tokio paties pavadinimo socialinio projekto organizatorės Edita Navickienė, Vidmantė Raustytė ir Giedrė Brazlauskaitė. Parodos tikslas – atskleisti neįgalaus žmogaus neretai slepiamą grožį, emocijas, o taip pat juos auginančių, globojančių artimųjų, globėjų meilę, emocijas. Siekiama parodyti, kad visuomenėje yra ypatingų žmonių, turinčių negalią, kuri yra graži. Taip pat atkreipti dėmesį į artimuosius, globėjus, kurie augina, globoja ypatingus žmones. Sulaužyti nusistovėjusius standartus, hipotezes, kad neįgalieji negali būti modeliais, kad jie yra negražūs, nepatrauklūs. Turint negalią ar auginant, globojant išskirtinį žmogų – gyvenimas nesibaigia.

Nuošalyje neliko ir senjorai, dažnai jaučiantys panašias visuomenės nuotaikas, susidurdami su sveikatos bei senatvės problemomis. Ypač padėkoti tądien norėta žmonėms, kurie jais rūpinasi, kurie dovanoja savo dėmesį, savo laiką ir geriausią, ką žmogus gali duoti žmogui – nuoširdų bendravimą ir buvimą kartu.  Po parodos atidarymo vykusio koncerto metu buvo apdovanoti keturi Akmenės rajono gyventojai, kurie  negailėdami savęs rūpinasi kitų gerove, dovanoja savo laiką žmonėms, kuriems mūsų dėmesio labiausiai reikia. Dauguma jų – senjorai ir žmonės su negalia. Akmenės rajono savivaldybės mero padėkos įteiktos Papilės gyventojai Birutei Daunienei, akmeniškiui Pranui Vėlavičiui, Naujosios Akmenės gyventojoms Genovaitei Sakavičienei ir Daivai Kvaukienei. Po iškilmingų apdovanojimų Akmenės rajono senjorams ir žmonėms su negalia koncertą dovanojo Romualdas Juzukonis.  

Kaip visada, už nuoširdžią pagalbą ir bendradarbiavimą dėkojame gerbiamam dekanui, klebonui Olijandui Jurevičiui, Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto bendruomenei bei ištikimajam renginių fotografui bei šio straipsnio nuotraukų autoriui – Jonui Vapsvai. 

  Prenumeruoti naujienas
X