Naujienos

Sparčiai renovuojami Alkiškių kultūros namai

Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras įgyvendina projektą „Akmenės rajono savivaldybės Alkiškių kultūros namų pastato atnaujinimas (modernizavimas)“. 2018 m. sausio 3 d. su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos pasirašyta paramos sutartis Nr. 20KI-KS-17-1-01655-PR001. Projektas finansuojamas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtros, Lietuvos valstybės biudžeto ir paramos gavėjo lėšų. Įvykus pirkimams pasirašyta rangos darbų sutartis. Galime pasidžiaugti, kad viskas vyksta sparčiai ir sklandžiai.
Šiuo metu projekto darbai beveik įpusėję. Keičiama stogo danga, apšiltinamos lauko sienos, sumontuota oro šildymo sistema, atnaujinti vidaus ir lauko vandentiekio bei nuotekų tinklai, pakeisti langai, naujai išvedžiota elektros instaliacija. Vidaus patalpose baigiami sienų tinkavimo ir glaistymo darbai. Pastato išorė ir vidus sparčiai keičiasi ir įgauna vis gražesnį vaizdą.
Taip sparčiai vykstant remonto darbams lieka džiaugtis, jog gyventojai neilgai trukus galės įžengti į naujus, dažais kvepiančius kultūros namus. Jau šiuo metu ieškoma būdų ir dalyvaujama projekte, dėl aplinkos infrastruktūros atnaujinimo, siekiant užtikrinti užbaigtumo visumą.
Vykdant projektą iškilo sunkumų dėl finansavimo iš nacionalinės mokėjimo tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos, pagal pateiktus mokėjimų prašymus vėluojantis finansavimas kėlė grėsmės darbų spartumui. Šiuos klausimus išspręsti padėjo LR Seimo narys Valius Ąžuolas.
Pasibaigus pastato atnaujinimo darbams bus ieškoma būdų, kaip kuo daugiau Alkiškių miestelio gyventojų įsilietų į kultūrinį bendruomenės gyvenimą, keliant renginių meninį lygį ir sudarant sąlygas turiningam laisvalaikio praleidimui.
Darbus planuojama baigti iki 2019 m. rudens. 

  Prenumeruoti naujienas
X