Naujienos

Respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų festivalis " Linksminkimos"

Praėjusią savaitę Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas "Alsa" (vad. Birutė Viktoravičiūtė) atstovavo Akmenės kraštą Jurbarke vykusiame respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų festivalyje " Linksminkimos".

Liepos 6 d. būriai jurbarkiečių ir miesto svečių plūdo į Dvaro parką, kur nuo 19 val. vyko VIII vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Linksminkimos“. Spalvinga festivalio dalyvių eisena, nešina vėliavomis ir kolektyvų ženklais bei lydima Jurbarko kultūros centro liaudiškos kapelos „Mituva“ (vad. J. Žemliauskienė) muzikos, nuo Jurbarko kultūros centro patraukė į Dvaro parką, kur prasidėjo didysis festivalio koncertas. Jurbarkiečius, svečius ir festivalio dalyvius pasveikino Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Uždegančius liaudiškus šokius žiūrovams dovanojo festivalio svečiai: „Minija“ iš Gargždų, „Jotvingis“ iš Marijampolės, „Alsa“ iš Naujosios Akmenės, „Vėlunga“ iš Klaipėdos, „Ringis“ iš Prienų, „Mituva“ iš Jurbarko, „Ąžuolas“ iš Garliavos, „Kalnapušė“ iš Nidos, „Vijūnas“ iš Elektrėnų, „Savingė“ iš Kaišiadorių ir, žinoma, festivalio šeimininkai – Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ (vad. J. Telišauskienė). Pradėdami ir baigdami koncertą visi jame dalyvavę kolektyvai drauge sušoko bendrą šokį „Linksminkimos“.

Prieš 21 val. į Jurbarko Dvaro parko aikštę miesto šauliai įnešė didžiulę trispalvę, o susirinkę jurbarkiškiai, miesto svečiai ir festivalio dalyviai galingai užtraukė „Tautišką giesmę“, kurios aidas nuplaukė tolyn Mituvos krantais. Graži šventė su trenksmu užbaigta bendru festivalio dalyvių šokiu „Gransveras“.

Festivalį rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Jurbarko rajono savivaldybė.

  Prenumeruoti naujienas
X