Naujienos

Parodų salone atidaryta Akmenės rajono 70-mečiui skirta kalvio, tautodailininko Simono Misevičiaus darbų paroda

Birželio 11 d. Naujosios Akmenės kultūros rūmų parodų salone atidaryta Akmenės rajono 70-mečiui ir Tautodailės metams paminėti skirta  kalvio, tautodailininko Simono Misevičiaus darbų paroda. Autoriui tai 30 asmeninė paroda.

Svarbu paminėta, kad dar iki parodos atidarymo ją spėjo apžiūrėti  Valstybės Prezidentas Gitanas Nausėda su Pirmąja Ponia, kurie viešėjo Akmenės krašte. Valstybės vadovas ir jo žmona neslėpė susižavėjimo kraštiečio darbais. Jo Ekscelencijai buvo įteikta menininko kurta akmens ir geležies lydinio žvakidė.

Parodos atidaryme pasirodė ir sveikinimo žodžius tarė Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tomas Martinaitis, tautodailininkė bei poetė Sniegina Chriščinavičienė ir Akmenės krašto muziejaus direktorė Lionė Stupurienė. Tarp svečių kalbų įsiterpė ir muzikos mokytojos Loretos Rimkuvienės bei jos mokinių ansamblio „Arpedžio“ kanklių muzikos garsai.

Šioje parodoje vos įėjus į erdvę iš toli sveikina beveik lubas siekiantis kryžius. Aplink jį – pagoniškų motyvų turintys ginklai, sujungiantys vienas pirmųjų žmonių įvaldytų medžiagų: medį, akmenį ir metalą. Tokiu būdu kalvio darbai įkūnija žmonių rūšies istoriją, kultūrinį palikimą, pagoniškos ir krikščioniškos religijų koegzistavimą visuomenėje. Lietuvio akiai labai natūraliai atrodančiuose kryžiuose pagoniški, gamtiniai motyvai organiškai derinami su krikščioniškaisiais, tarsi atspindint tautos likimą, per istoriją nueitą kelią ir tai, kaip darniai susipina skirtingi pradai. Parodos autoriui Simonui Misevičiui Akmenės rajono  savivaldybės kultūros centras įteikė padėką už sunkų kalvystės amato puoselėjimą bei kūrybinės raiškos įvairovę.  

Simonas Misevičius gimė 1954 m. Naujojoje Akmenėje. Nuo 1999 m. kalvis pripažintas tautodailininku. Pirmąsias parodas S. Misevičius pradėjo rengti 1999 m., nuo tada veda parodų katalogą. Kalvyste užsiimdamas laisvu laiku, S. Misevičius sukaupė didžiulę kolekciją metalinių kryžių, ginklų, žvakidžių, saulių ir kitų mažosios plastikos kūrinių, pagražintų akmeniniais intarpais. Kalvio darbų yra įsigiję suomiai, japonai, užsienio lietuviai, bažnyčios ir vienuolynai.

Ekspozicija veiks iki liepos 31d.

  Prenumeruoti naujienas
X