Naujienos

Kultūros centras vasarą organizavo vaikų dienos užimtumą

Akmenės rajono savivaldybės kultūros centras šią vasarą vykdė nemažai projektų, skirtų vaikų vasaros užimtumui, socializacijai ir sveikatingumui.

Pirmosiomis šių metų liepos mėnesio dienomis Akmenės kultūros namai įgyvendino Akmenės rajono savivaldybės vaikų socializacijos (vasaros užimtumo) programos projektą „Vaikų iniciatyvumo ir kūrybiškumo skatinimas interpretuojant Akmenės krašto rašytojos Lazdynų Pelėdos kūrybą“.

Dienos stovyklos dalyviai visą savaitę rinkosi į kultūros namus, kur improvizavo, smagiai žaidė, kūrė personažus, mokėsi orientacijos, balso ir fantazijos lavinimo, komandinio darbo paslapčių. Kartu su projekto vadove režisiere R. Butnoriene aplankė Ventos regioninio parko direkciją,  Lazdynų Pelėdos muziejų.

Panašiu metu kitose Akmenės rajono vietose vykdytas jungtinis Papilės, Ventos ir Kruopių kultūros namų vaikų ir jaunimo sveikatingumo programos projektas „Išmok gyventi sveikai, jaustis gerai“. Savaitę trukusios dienos stovyklos metu vaikai aktyviai dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse ir kituose užsėmimuose. Stovyklos dalyviai lankėsi Papilės sporto klube „Grizliai“, kurio vadovai R. ir V. Songailos maloniai sutiko supažindinti vaikus su sporto inventoriumi, papasakoti apie treniruotes, aktyvų gyvenimo būdą. Tradiciškai daug laiko praleista S. Daukanto stadione, Jurakalnyje. Įvairias sportines estafetes vedė kūno kultūros mokytojai B. ir R. Dauniai. Smagiai prabėgo susitikimas su jaunaisiais Šaulių sąjungos nariais.

Ventoje stovykla įgavo kitokį braižą. Daug dėmesio skirta sportiniams šokiams. Ventos kultūros namų choreografas M. Miškauskas mokė vaikus taisyklingų mankštos, kūno padėties, kvėpavimo bei laikysenos pratimų. Šokis ne tik padeda ugdyti muzikalumą, bet ir stiprina judesių koordinaciją, ritminę klausą. Plastiški judesiai, taisyklinga laikysena ritmiškumas ir muzikalumas – bene didžiausi šokio privalumai, todėl nebuvo sunku pastebėti didelį vaikų susidomėjimą meną ir sportą sujungiančiu šokiu. Smagiai prabėgo orientacinės varžybos, neišdildomų įspūdžių dieną pripildė apsilankymas Ventos regioniniame parke.

Galiausiai stovykla persikėlė į Kruopius. Lietui kiek pakoregavus planus, numatytos veiklos persikėlė į Kruopių kultūros namus. Greta įdomių žaidimų stovyklos dalyviai sužinojo daugiau apie pasaulio gyduolę Ann Wigmore, kilusią iš Kruopių apylinkių. Verta prisiminti, kad ši Kruopiuose amžinojo poilsio atgulusi moteris geriausiai žinoma dėl želmenų sulčių pritaikymo žmonių mitybai ir sveikatos gerinimui. Po šio įdomaus pasakojimo stovyklos dalyviai drauge su vadovais gamino sveikuoliškus kokteilius, žiūrėjo Kruopių kultūros namų dramos būrelio spektaklį „Kas miške gražiausias“.

Rugpjūčio 5–10 d. Ventos kultūros namai vykdė vaikų socializacijos projektą „Sportiniai šokiai – sveikatai ir poilsiui“. Šios stovyklos metu daugiausia dėmesio skirta sportiniams šokiams: kaip ši veikla gali padėti susirasti draugų, atrasti savo vietą grupėje, bendruomenėje, kultūriniame gyvenime. Dalyviai daug mankštinosi, šoko standartinius bei Lotynų Amerikos šokius drauge su projekto vadovu, Ventos kultūros namų choreografu, M. Miškausku ir Naujosios Akmenės kultūros rūmų choreografe I. Miškauskiene, kartu pietavo bei vakarieniavo, turėjo laisvo laiko užsiimti norima veikla, draugiškiems pašnekesiams.

Daug dėmesio skirta veikloms gryname ore. Antrąją dieną stovyklos dalyvius aplankė Klaipėdos sportinių šokių kolektyvo „Žingsnis“ treneris Š. Šiaučiulis, kuris didžiąją dienos dalį mokė vaikus standartinių bei Lotynos Amerikos šokių metodikos.

Kitą dieną vaikai susitiko su skautais iš Šiaulių, kurie organizavo įvairius „skautiškus“ žaidimus ir kitas veiklas. Stovyklos metu aplankytas ir Vinetų kaimas Klaipėdos rajone. Tądien vaikai susipažino su indėniškais žaidimais, ritualais, daiktais, ragavo indėnišką maistą.

Vaikų stovykla baigėsi grupiniu šokiu (vad. flashmob). 

Džiugu matyti, kad kasmet Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro vykdomos dienos stovyklos sukviečia vis didesnį būrį Akmenės rajono vaikų ir jaunimo, prisideda prie jų vasaros užimtumo ir visapusiško švietimo.    

  Prenumeruoti naujienas
X