Naujienos

In Memoriam Janinai Smirnovai. Birutės Viktoravičiūtės laiškas amžinybėn išėjusiai kolegei

Laiškas šviesios atminties Naujosios Akmenės kultūros rūmų darbuotojai Janinai Smirnovai

Brangi Janina,

Tu išėjai. Išėjai tokį gražų žiemos rytą, kuomet laukai ir pievos pasidabino taip lauktu puošniu rūbu. Tavęs Ten laukė. Laukė Tavo skambių dainų, į vietas suguldytų eilių, tikslios, surežisuotos tvarkos, Tavo svetingumo, vaišingumo…

    Kultūros rūmai buvo Tavo tikrieji namai, vieta, kurioje Tavo talentu šiandien jau gyvena kiti žmonės. Rodos, koridoriuose vis dar aidi Tavo balsas, scenoje stovi Tavo aktoriai. Laikas keičiasi. Keičiasi žmonės, veidai, vardai. Renginius užpildo naujos spalvos ir nauji balsai. Šie rūmai – lyg pasaulis, besikeičiantis laiko tėkmėje. Tačiau mintys išlieka. Vardai ir atminimai žmonių, atranda savo vietą istorijos puslapiuose. Savąjį Tu parašei. Užpildei spalvingais prisiminimais, charakteringais personažais, o gyvenimas, galiausiai, padėjo tašką.

  Laikrodžio rodyklių tikslumu šeimininkavai savo baruose. O kiek jų būta! Darbas vaikų sektoriuje, vaikų dramos būrelis, kurį lankę ir šiandien taria didelį ir nuoširdų ačiū, vaikų estradinis ansamblis „Cementukas“. Tai tikrų tikriausias Tavo kūdikis, kurį nuoširdžiai ir su užsidegimu auginai. Tavo kabinete nuolat skambėjo muzika ir juokas draugų, kurių turėjai nesuskaičiuojamą galybę. Kiekvieną jų mokėjai išlaikyti šalia savęs. Šiltu balsu, rūpestingomis rankomis, kurios, esant būtinybei, net kolegas gebėdavo pakelti į orą! Atmintin įsirėžė tiek daug akimirkų! Ar pameni, kuomet pasitarimo metu, susiginčijusi su šviesios atminties Petru Venckumi, apimta emocijų, kone išnešei jį už durų, kad šis daugiau nepriešgyniautų Tavo idėjoms?! Taip. Tu mokėjai įtikinti, mokėjai įrodyti savo talentą ir jo iššauktų sumanymų tikrumu. Regis, to tikrumu kiekvieno mūsų gyvenime lieka vis mažiau...

    Laiko, Janina, Tau užtekdavo visiems ir viskam – draugiškiems patarimams, paguodai, ilgiems pokalbiams ir darbui, kurį taip mylėjai. Jūsų tercetas su talentingosiomis Jule Draudikiene ir Valerija Ramanauskiene ne be priežasties buvo vadinamas „Trimis panteromis“. Jos džiugino klausytojų širdis, žavėjo savo profesionalumu, užburiančia interpretacine ištarme. O kur dar visi renginių režisūros akcentai! Mes nė vienas negalėjome apsieiti be Tavo meniškų, iš širdies gelmių išplaukusių sprendimų. Tu visiems mums – ir dainininkams, ir muzikantams, aktoriams, ir šokėjams buvai lyg mama, vedanti į rampos šviesos pasaulį.

 Ačiū, Janina, kad gyvenai, kad buvai šalia mūsų. Palikai begalę Tave mylėjusių, gerbusių, pažinojusių, dėkingų žmonių, kurių širdyse ir lūpose Tavo atminimas išliks amžinai.

Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro
vyr. choreografė Birutė Viktoravičiūtė

  Prenumeruoti naujienas
X